Kapat

Türkiye koronavirüste 2. dalgaya hazır mı?

Türkiye koronavirüste 2. dalgaya hazır mı?

2019 sonunda hayatımıza adeta bir kabus gibi çöken Covid19 pandemisinde, 2. dalga korkusu tüm dünyayı tedirgin ediyor.

Amerika, Brezilya ve Hindistan başta olmak üzere tüm dünyada vaka ve ölüm sayıları tekrar yükselişe geçerken, koronavirüse karşı aşı geliştirme çabaları da yoğunlaşıyor. Yazın sonları ve kış mevsiminin yaklaştığı dönemde bilim insanları, uzmanlar ve yönetimler, daha vahim bir tablo oluşmasını engellemek için tüm önlemleri almaya çalışıyor.

Elbet en önemli tedbir biz insanlara düşüyor. Artık bu salgına karşı daha bilinçliyiz. Farkındalığımız ise en üst seviyede. Kişisel korunma, aile bilinci, sosyal ilişkiler, çalışma ortamları, toplu taşıma gibi pek çok günlük etkende ne yapmamız gerektiğini idrak etmiş durumdayız.

Peki nelerin daha çok farkındayız artık?

Birincisi ve en önemlisi; ‘Temizlik ve Hijyen’ in artık bir “lüks” değil mecburiyet olduğunu anladık. Diğer önemli başlık ise ‘Sosyal Mesafe’ bundan böyle sadece kendimizin değil, çevremizin de dikkati için mücadele etmemiz gereken bir önlem.

Sağlıklı bir gelecek için umutlarımız hiçbir zaman tükenmezken, ‘Toplum Bilinci’ belki de gelecek nesillere bırakacağımız en büyük ‘Öğreti Mirası’ olacak…

 

Sağlıklı ve Tertemiz günler...
Asilsera Grup